Storex Quick Stack Construction Paper Sorter – 500 x Sheet – 3 Compartment(s) – 8.4″ Height x 11.3″ Width13″ Length – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Storex Industries Corporation |
|---|---|
| Product Type | Literature Sorter/Organizer |
| Item Capacity | 500 x Sheet |
| Total Number Of Compartments | 3 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Height | 8.4" |
| Width | 11.3" |
| Brand Name | Storex |
| Features | Sturdy |
| Length | 13" |
| Manufacturer | Storex Industries Corporation |
| Product Name | Quick Stack Construction Paper Sorter |
| Product Line | Quick Stack |
| Application/Usage | Form |
| Manufacturer Part Number | 61642U01C |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Three-compartment organizer features an easy-to-build design that snaps together in seconds without requiring any tools to quickly create a customizable storage space. Durable plastic construction is sturdy enough to hold up to 500 sheets of letter-size papers in each compartment. Its open front allows you to quickly store and retrieve your documents for convenient use. Literature organizer is perfect for storing magazines, books, forms and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 90 Day |











