Stayflats Plus® Peel & Seal Mailers 13″”W x 18″”L Kraft 100/Pack
Login to View Prices
FEATURES UL STYLE””MARGIN-TOP0PX; PADDING-TOP 5PX; PADDING-BOTTOM 5PX;”” STRONG CHIPBOARD MAILERS PROTECT PHOTOS AND DOCUMENTS DURING SHIPPING MANUFACTURED FROM 0.028 KRAFT CHIPBOARD LIGHTWEIGHT TO SAVE ON POSTAGE NO ADDITIONAL STIFFENERS NEEDED PEEL-AND-SEAL CLOSURE PULL TAB TEAR STRIP FOR EASY OPENING
Additional information
| Weight | 35.5600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.25 × 13.50 × 10.00 in |
| Fob Origin | MI |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | N |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Color | Brown |
| UPC | 841436023771 |
| MPN | RM6K |
| Brand | Box Packaging Inc |






Reviews
There are no reviews yet.