Springhill Multipurpose Cardstock – Salmon – 92 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 110 lb Basis Weight – Smooth – 250 / Pack
Additional information
| Brand | International Paper Company |
|---|---|
| Product Type | Printable Multipurpose Card Stock |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Surface Finish | Smooth |
| Basis Weight | 110 lb |
| Product Color | Salmon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 92 |
| Brand Name | Springhill |
| Manufacturer | International Paper Company |
| Product Model | 8.5×11 |
| Product Name | Multipurpose Cardstock – Salmon |
| Manufacturer Part Number | 85300 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paper features a smooth finish for excellent runnability for your prints. 110 lb. weight offers a sturdy look and feel for impressive results. Paper is perfect for newsletters, brochures, direct mail, inserts and more.</p> |
| Packaged Quantity | 250 / Pack |
Springhill Multipurpose Cardstock – Salmon – 92 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 110 lb Basis Weight – Smooth – 250 / Pack
Additional information
| Brand | International Paper Company |
|---|---|
| Product Type | Printable Multipurpose Card Stock |
| Sheet Size | 8 1/2" x 11" |
| Sheet Standard | Letter |
| Surface Finish | Smooth |
| Basis Weight | 110 lb |
| Product Color | Salmon |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brightness | 92 |
| Brand Name | Springhill |
| Manufacturer | International Paper Company |
| Product Model | 8.5×11 |
| Product Name | Multipurpose Cardstock – Salmon |
| Manufacturer Part Number | 85300 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Paper features a smooth finish for excellent runnability for your prints. 110 lb. weight offers a sturdy look and feel for impressive results. Paper is perfect for newsletters, brochures, direct mail, inserts and more.</p> |
| Packaged Quantity | 250 / Pack |











