Self-Stick Note Pads, Note Ruled, 4″ x 6″, Assorted Pastel Colors, 100 Sheets/Pad, 5 Pads/Pack
Login to View Prices
Make quick notes, leave yourself reminders, color-code your files or index your reading materials. These handy pads are great for the office, classroom and home. Reliable and repositionable, these value-priced self-stick note pads stick to nearly anything, and they always remove cleanly, residue-free.
Additional information
| Weight | 1.2500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 6.00 × 4.00 × 2.10 in |
| Sheet Size (W x H) | 4" x 6" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Shape | Rectangular |
| Self-Stick Pad Type | Standard |
| Global Product Type | Standard Self-Stick Pads |
| Ruling | Note Ruled |
| Color Family | Multicolor |
| Color Assortment | (1) Robin Egg Blue |
| Special Features | Pastel Assortment—Two pads of Pastel Pink as well as one pad of Robin Egg Blue, Pastel Green and Pastel Yellow. |
| Number of Sheets per Pad | 100 |
| Color(s) | Assorted Pastel |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547356166 |
| MPN | UNV35616 |
| Brand | Universal® |















Reviews
There are no reviews yet.