Seals, 1.75″ Diameter, Gold Foil, 50/Pack
Login to View Prices
Complement your invitations, thank you notes or favors with these seals. Each has a self-adhesive backing make them easy to apply.
Additional information
| Weight | 0.5400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.25 × 2.55 × 0.51 in |
| Labels Per Unit | 50 |
| Machine Compatibility | Not Printer Compatible |
| Label Size - text | 1.75" dia. |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Color Family | Gold |
| Adhesive | Self-Adhesive |
| Global Product Type | Mail/Certificate Seals |
| Shape | Circular |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| Label Color(s) | Gold |
| UPC | 601952012006 |
| MPN | 901200 |
| Brand | Great Papers!® |














Reviews
There are no reviews yet.