Scottfold Folded Towel Dispenser, 10.75 x 4.75 x 9, White
Login to View Prices
Designed for ease of use. Compact design fits even the tightest spaces. Easily mounts to wall. Dispenses one towel at a time preventing wastage.Package Includes: Mounting Hardware
Additional information
| Weight | 1.6500 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.00 × 1.00 × 0.38 in |
| Depth | 4.75" |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Towels Dispensers Type | Folded Towel Dispenser |
| Width | 10.75" |
| Global Product Type | Multifold Towel Dispensers |
| Ship Class Code | C |
| Height | 9" |
| Package Includes | Mounting Hardware |
| For Use With | Scottfold™ Towels |
| Dispenser Capacity (text) | Kleenex® 13253 |
| Material(s) | Plastic |
| Color(s) | White |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Compliance Standards | Meets ADA Standards for Accessible Design |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 036000092141 |
| MPN | KCC 09214 |
| Brand | Scott® |













Reviews
There are no reviews yet.