Scott Toilet Seat Covers – 15″ Width x 17″ Length – For Toilet – 125 / Pack – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat Cover |
| Cover Width | 15" |
| Cover Length | 17" |
| Product Color | White |
| Brand Name | Scott |
| Features | Clog-free |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Toilet Seat Covers |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 7410 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scott Pro Personal Seat Covers offer sanitary protection to promote a healthier workplace and help reduce litter. Flushable design prevents clogging and conveniently disposes to reduce litter. One-at-a-time dispenser provides convenient access for quick use. Seat covers meets EPA guidelines for post-consumer waste.</p> |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Weight (Approximate) | 11.87 oz |
Scott Toilet Seat Covers – 15″ Width x 17″ Length – For Toilet – 125 / Pack – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat Cover |
| Cover Width | 15" |
| Cover Length | 17" |
| Product Color | White |
| Brand Name | Scott |
| Features | Clog-free |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Toilet Seat Covers |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 7410 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scott Pro Personal Seat Covers offer sanitary protection to promote a healthier workplace and help reduce litter. Flushable design prevents clogging and conveniently disposes to reduce litter. One-at-a-time dispenser provides convenient access for quick use. Seat covers meets EPA guidelines for post-consumer waste.</p> |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Weight (Approximate) | 11.87 oz |
Scott Toilet Seat Covers – 15″ Width x 17″ Length – For Toilet – 125 / Pack – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat Cover |
| Cover Width | 15" |
| Cover Length | 17" |
| Product Color | White |
| Brand Name | Scott |
| Features | Clog-free |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Toilet Seat Covers |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 7410 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scott Pro Personal Seat Covers offer sanitary protection to promote a healthier workplace and help reduce litter. Flushable design prevents clogging and conveniently disposes to reduce litter. One-at-a-time dispenser provides convenient access for quick use. Seat covers meets EPA guidelines for post-consumer waste.</p> |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Weight (Approximate) | 11.87 oz |
Scott Toilet Seat Covers – 15″ Width x 17″ Length – For Toilet – 3000 / Carton – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat Cover |
| Cover Width | 15" |
| Cover Length | 17" |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scott |
| Features | Eco-friendly |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Toilet Seat Covers |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 07410CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scott Pro Personal Seat Covers offer sanitary protection to promote a healthier workplace and help reduce litter. Flushable design prevents clogging and conveniently disposes to reduce litter. One-at-a-time dispenser provides convenient access for quick use. Seat covers meets EPA guidelines for post-consumer waste.</p> |
| Packaged Quantity | 3000 / Carton |
Scott Toilet Seat Covers – 15″ Width x 17″ Length – For Toilet – 125 / Pack – White
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Toilet Seat Cover |
| Cover Width | 15" |
| Cover Length | 17" |
| Product Color | White |
| Brand Name | Scott |
| Features | Clog-free |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Toilet Seat Covers |
| Application/Usage | Toilet |
| Manufacturer Part Number | 7410 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Scott Pro Personal Seat Covers offer sanitary protection to promote a healthier workplace and help reduce litter. Flushable design prevents clogging and conveniently disposes to reduce litter. One-at-a-time dispenser provides convenient access for quick use. Seat covers meets EPA guidelines for post-consumer waste.</p> |
| Packaged Quantity | 125 / Pack |
| Weight (Approximate) | 11.87 oz |














