Scott Original Shop Towels – Fresh – 10.40″ x 11″ – 55 Sheets/Roll – Blue – Absorbent, Durable – For Multi Surface – 12 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Towel |
| Full Size | 10.40" x 11" |
| Sheets Per Roll | 55 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scott |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Original Shop Towels |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 75147CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Whether you own an automotive shop, are a D.I.Y. weekend warrior or are simply cleaning the garage, Scott shop towels original in standard rolls are a great addition to your list of supplies. These utility shop towels are ideal for changing oil, refilling fluids and general, multi-purpose automotive maintenance. They are the multi-purpose shop towels that can help you get just about any job done right. Plus, the convenient standard roll is portable, has perforated towels and fits on standard paper towel holders. Whether you're detailing, cleaning, staining, or polishing, trust Scott shop towels original to help get the job done.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Grease Remover |
Scott Original Shop Towels

Login to View Prices
Scott Original Shop Towels – Fresh – 10.40″ x 11″ – 55 Sheets/Roll – Blue – Absorbent, Durable – For Multi Surface – 1 / Roll
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Towel |
| Full Size | 10.40" x 11" |
| Sheets Per Roll | 55 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Fragrance Classification | Fresh |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scott |
| Features | Durable |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Original Shop Towels |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 75147 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Whether you own an automotive shop, are a D.I.Y. weekend warrior or are simply cleaning the garage, Scott shop towels original in standard rolls are a great addition to your list of supplies. These utility shop towels are ideal for changing oil, refilling fluids and general, multi-purpose automotive maintenance. They are the multi-purpose shop towels that can help you get just about any job done right. Plus, the convenient standard roll is portable, has perforated towels and fits on standard paper towel holders. Whether you're detailing, cleaning, staining, or polishing, trust Scott shop towels original to help get the job done. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1014570365.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 / Roll |
| Recommended Use | Grease Remover |
Scott Original Shop Towels – Towel – 9″ Width x 12″ Length – 200 / Box – 8 / Carton – Blue
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Multipurpose Cleaner |
| Container Type | Box |
| Cleaner Size | 9" Width x 12" Length |
| Quantity Per Container | 200 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Towel |
| Brand Name | Scott |
| Features | Strong |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Original Shop Towels |
| Application/Usage | Garage |
| Manufacturer Part Number | 75190 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Whether you own an automotive shop, are a D.I.Y. weekend warrior or are simply cleaning the garage, Scott shop towels original in standard rolls are a great addition to your list of supplies. These utility shop towels are ideal for changing oil, refilling fluids and general, multi-purpose automotive maintenance. They are the multi-purpose shop towels that can help you get just about any job done right. Plus, the handy pop-up box gives you convenient, clean dispensing, and thanks to the center-pull design, you'll only touch the towel you use. Whether you're detailing, cleaning, staining, or polishing, trust Scott Shop Towels Original to help get the job done. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1028975091.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
| Recommended Use | Oil Remover |
| Weight (Approximate) | 3.20 lb |
Scott Original Shop Towels – 1 Ply – 55 Sheets/Roll – Blue – Strong, Durable, Absorbent – For Garage, Automotive – 30 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Towel |
| Sheets Per Roll | 55 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scott |
| Features | Absorbent |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Original Shop Towels |
| Application/Usage | Automotive |
| Manufacturer Part Number | 75130 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Whether you own an automotive shop, are a D.I.Y. weekend warrior or are simply cleaning the garage, Scott shop towels original in standard rolls are a great addition to your list of supplies. These utility shop towels are ideal for changing oil, refilling fluids and general, multi-purpose automotive maintenance. They are the multi-purpose shop towels that can help you get just about any job done right. Plus, the convenient standard roll is portable, has perforated towels and fits on standard paper towel holders. Whether you're detailing, cleaning, staining, or polishing, trust Scott shop towels original to help get the job done. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018819.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 30 / Carton |
| Recommended Use | Oil Remover |
Scott Original Shop Towels – 1 Ply – 55 Sheets/Roll – Blue – Strong, Durable, Absorbent – For Garage, Automotive – 30 / Carton
Additional information
| Brand | Kimberly-Clark Corporation |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Towel |
| Sheets Per Roll | 55 |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Number Of Plys | 1 |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Scott |
| Features | Absorbent |
| Manufacturer | Kimberly-Clark Corporation |
| Product Name | Original Shop Towels |
| Application/Usage | Automotive |
| Manufacturer Part Number | 75130 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Whether you own an automotive shop, are a D.I.Y. weekend warrior or are simply cleaning the garage, Scott shop towels original in standard rolls are a great addition to your list of supplies. These utility shop towels are ideal for changing oil, refilling fluids and general, multi-purpose automotive maintenance. They are the multi-purpose shop towels that can help you get just about any job done right. Plus, the convenient standard roll is portable, has perforated towels and fits on standard paper towel holders. Whether you're detailing, cleaning, staining, or polishing, trust Scott shop towels original to help get the job done. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1022018819.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 30 / Carton |
| Recommended Use | Oil Remover |


























