FOR PERMANENT MOUNTING AND SPLICING. THIN READY-TO-BOND ADHESIVE. IDEAL FOR VELLUM PAPER. 2 MIL. USE WITH SCOTCH® TAPE APPLICATOR (SOLD SEPARATELY). HOLDS FOR PICTURES/SIGNS; PERMANENT/REMOVABLE/REPOSITIONABLE PERMANENT; MOUNTING APPLICATION DOUBLE-SIDED ADHESIVE; WIDTH 1/2″”. LARGER QUANTITY QUOTES AVAILABLE. PLEASE CALL 1-888-978-7759.
Additional information
| Weight | 0.1700 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.60 × 3.60 × 3.60 in |
| Hazmat Indicator | N |
| Sales Min Quantity | 1 |
| Package Quantity | 1 |
| Proposition65 Key CA | N |
| Color | Clear |
| Country of Origin | US |
| Lead Time | Leadtime |
| Minimum Quantity | 1 |
| Flag Returnable | Y |
| Truck Parcel | PARCEL |
| Fob Origin | NJ |
| UNSPSC | 31201522 |
| UPC | 021200058653 |
| MPN | 92412 |
| Brand | 3m |

Reviews
There are no reviews yet.