Scotch Adhesive Dots – 0.30″ Length x 0.30″ Width – Dispenser Included – 300 / Box – Clear
Additional information
| Brand | 3M |
|---|---|
| Product Type | Adhesive Dot |
| Dispenser Included | Yes |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | Denmark |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 4.38" |
| Width | 0.3" |
| Brand Name | Scotch |
| Features | Permanent Adhesive |
| Length | 0.3" |
| Manufacturer | 3M |
| Product Name | Adhesive Dots |
| Application/Usage | Foam |
| Manufacturer Part Number | 010300M |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Adhesive Dots are perfect for sticking embellishments to paper, wood, metal and other surfaces. You can also get great results using the transparent dots for card-making and scrapbooking. Box dispenser is easy to use, and the "no-touch" design keeps the 8mm adhesive dots free from oils, light and dirt. Permanent adhesive is safe for photos.</p> |
| Packaged Quantity | 300 / Box |
| Tape Length | 0.30" |
| Tape Width | 0.30" |
| Additional Information | Dispenser Included: No |





