San Jamar Soap & Hand Sanitizer Dispenser – 27.05 fl oz Capacity – Black – 1Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Sanitizing Dispenser |
| Volume Capacity | 27.05 fl oz |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.4" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Soap & Hand Sanitizer Dispenser |
| Product Line | Oceans |
| Application/Usage | Handwash |
| Manufacturer Part Number | S890TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Soap and hand sanitizer dispenser features a universal design to dispense either bulk or bag-in-box soap or hand sanitizer (each sold separately). Included "Hand Sanitizer" sticker allows patrons to easily identify the contents. Impact-resistant, plastic construction holds up through daily use for long-lasting performance. Dispenser accommodates bulk lotion soap and gel hand sanitizer, or most 800 ml. bag-in-box cartridges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Soap &, Hand Sanitizer Dispenser</li> <li>Hand Sanitizer Sticker</li> </ul> |
San Jamar Soap & Hand Sanitizer Dispenser – 27.05 fl oz Capacity – Black – 1Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Sanitizing Dispenser |
| Volume Capacity | 27.05 fl oz |
| Product Color | Black |
| Country Of Origin | Taiwan |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 4.4" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Soap & Hand Sanitizer Dispenser |
| Product Line | Oceans |
| Application/Usage | Handwash |
| Manufacturer Part Number | S890TBK |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Soap and hand sanitizer dispenser features a universal design to dispense either bulk or bag-in-box soap or hand sanitizer (each sold separately). Included "Hand Sanitizer" sticker allows patrons to easily identify the contents. Impact-resistant, plastic construction holds up through daily use for long-lasting performance. Dispenser accommodates bulk lotion soap and gel hand sanitizer, or most 800 ml. bag-in-box cartridges.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul> <li>Soap &, Hand Sanitizer Dispenser</li> <li>Hand Sanitizer Sticker</li> </ul> |







