San Jamar Pull-type Water Cup Dispenser – 16″ Tube – 3.39″ Cup Rim Diameter – Pull Dispensing – Paper Cups Supported – Surface Mount – Arctic Blue – Plastic – 1 Each – Durable, Flip Cap, Impact Resistant, Transparent
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Cup Dispenser |
| Cup Type Supported | Paper |
| Tube Length | 16" |
| Cup Rim Diameter | 3.39" |
| Dispensing Type | Pull |
| Product Color | Arctic Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Width | 4.8" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Transparent |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Pull-type Water Cup Dispenser |
| Mount Type | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number | C3260TBL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pull-type water cup dispenser features a durable, transparent tube to easily monitor the amount of your remaining cups. Self-adjusting design accommodates a wide range of large flat-bottom and cone water cups. Flip cap keeps your cups clean and allows easy refilling. Mounting bracket will work on all coolers or any flat surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
San Jamar Pull-type Water Cup Dispenser – 16″ Tube – 3.39″ Cup Rim Diameter – Pull Dispensing – Paper Cups Supported – Surface Mount – Arctic Blue – Plastic – 1 Each – Durable, Flip Cap, Impact Resistant, Transparent
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Cup Dispenser |
| Cup Type Supported | Paper |
| Tube Length | 16" |
| Cup Rim Diameter | 3.39" |
| Dispensing Type | Pull |
| Product Color | Arctic Blue |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | Yes |
| Width | 4.8" |
| Depth | 4.8" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Transparent |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Pull-type Water Cup Dispenser |
| Mount Type | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number | C3260TBL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pull-type water cup dispenser features a durable, transparent tube to easily monitor the amount of your remaining cups. Self-adjusting design accommodates a wide range of large flat-bottom and cone water cups. Flip cap keeps your cups clean and allows easy refilling. Mounting bracket will work on all coolers or any flat surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
San Jamar Pull Type Water Cup Dispenser

Login to View Prices
San Jamar Pull Type Water Cup Dispenser – 16″ Tube – Pull Dispensing – Wall Mountable – Frosted Blue, Transparent – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Cup Dispenser |
| Tube Length | 16" |
| Dispensing Type | Pull |
| Product Color | Transparent |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 3.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Durable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Pull Type Water Cup Dispenser |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Manufacturer Part Number | C3165FBL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Pull-type water cup dispenser is designed to fit any application. Durable, transparent tubes allow you to easily monitor the amount of remaining cups. Self-adjusting design accommodates a wide range of medium flat-bottom and cone water cups. Flip cap keeps your cups clean and allows easy refilling. Mounting bracket will work on all coolers or any flat surface.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Package Contents | <ul><li>Water Cup Dispenser</li><li>Cap</li></ul> |
| Additional Information | Avanti Countertop Water Dispenser |










