San Jamar Flatware Retriever – Round – Plastic – 1 Each – Burgundy
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Burgundy |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 22.3" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Magnetic Bar |
| Length | 22.3" |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Flatware Retriever |
| Product Line | KatchAll |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | KA3200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flatware retriever features a magnetic bar that keeps flatware from falling into the trash to eliminate costly silverware replacement expenses. Rugged plastic construction withstands harsh kitchen environments for lasting performance. Large opening allows easy passage of waste into the receptacle. Flatware retriever is designed for 32-gallon waste receptacles (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
San Jamar Flatware Retriever – Round – Plastic – 1 Each – Burgundy
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Waste Container Lid |
| Product Color | Burgundy |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 10.5" |
| Width | 22.3" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Magnetic Bar |
| Length | 22.3" |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Flatware Retriever |
| Product Line | KatchAll |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | KA3200 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Flatware retriever features a magnetic bar that keeps flatware from falling into the trash to eliminate costly silverware replacement expenses. Rugged plastic construction withstands harsh kitchen environments for lasting performance. Large opening allows easy passage of waste into the receptacle. Flatware retriever is designed for 32-gallon waste receptacles (sold separately).</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |












