San Jamar Disposable Glove Dispenser – 16″ x 4″ x 10.5″ x – 6 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Glove Box Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YR LIMITED TO MANUFACTURES DEFECTS</p> |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 10.5" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Disposable Glove Dispenser |
| Manufacturer Part Number | G0805CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable glove dispenser features a high-grade, Plexiglas exterior to prevent boxes from becoming damaged or contaminated. Easy-to-clean surface helps keep gloves sanitary and handy for use. Two-way keyholes allow vertical or horizontal mounting. Rounded corners and smooth edges complete its clean, functional design.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |
San Jamar Disposable Glove Dispenser – 16″ x 4″ x 10.5″ x – 1 Each – Clear
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Glove Box Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YR LIMITED TO MANUFACTURES DEFECTS</p> |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Assembly Required | No |
| Height | 16" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 10.5" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Disposable Glove Dispenser |
| Manufacturer Part Number | G0805 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable glove dispenser features a high-grade, Plexiglas exterior to prevent boxes from becoming damaged or contaminated. Easy-to-clean surface helps keep gloves sanitary and handy for use. Two-way keyholes allow vertical or horizontal mounting. Rounded corners and smooth edges complete its clean, functional design.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 1 Year |
San Jamar Disposable Glove Dispenser – 16″ x 4″ x 10.5″ x – 6 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | San Jamar |
|---|---|
| Product Type | Glove Box Holder |
| Additional Warranty Informati | <p>1 YR LIMITED TO MANUFACTURES DEFECTS</p> |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 16" |
| Width | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Depth | 10.5" |
| Brand Name | San Jamar |
| Features | Disposable |
| Manufacturer | San Jamar |
| Product Name | Disposable Glove Dispenser |
| Manufacturer Part Number | G0805CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable glove dispenser features a high-grade, Plexiglas exterior to prevent boxes from becoming damaged or contaminated. Easy-to-clean surface helps keep gloves sanitary and handy for use. Two-way keyholes allow vertical or horizontal mounting. Rounded corners and smooth edges complete its clean, functional design.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Carton |
| Limited Warranty | 1 Year |

















