Safco Onyx Hospitality Organizer – 3 Drawer(s) – 3 Divider(s) – 3 Tier(s) – 8.3″ Height x 11.5″ Width x 8.3″ Depth – Removable Divider, Sturdy – Black – Steel – 1 Each
Additional information
| Brand | Safco Products |
|---|---|
| Product Type | Drawer Organizer |
| Environmental Certification | GREENGUARD |
| Number Of Tiers | 3 |
| Total Number Of Drawers | 3 |
| Total Number Of Dividers | 3 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 8.3" |
| Width | 11.5" |
| Depth | 8.3" |
| Brand Name | Safco |
| Features | Sturdy |
| Compatibility | K-Cup Coffee Pods |
| Manufacturer | Safco Products |
| Product Name | Onyx Hospitality Organizer |
| Product Line | Onyx |
| Application/Usage | Breakroom Supplies |
| Finishing | Powder Coated |
| Manufacturer Part Number | 3275BL |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Create breakroom brilliance with the Onyx Hospitality Organizer. Removable dividers easily organize all your breakroom supplies and condiments in three drawers on three tiers. This unique mesh design allows you to easily see each single-serve coffee cup and make your caffeine connection. Keep your creamer from mixing with your stir sticks or your coffee cups from getting wiped out by your napkins.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | Lifetime |
| Weight (Approximate) | 6 lb |









