Rubbermaid Commercial Untouchable Round Funnel Top – Round – Plastic, High-density Polyethylene (HDPE) – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Diameter | 16.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Odor Resistant |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable <b>Containers</b>:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> <br /><br /> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Funnel Top |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 354800GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hygienic round top allows attractive, hands-free waste disposal and controls waste, odors and smoking debris. Funnel style allows "no touch" refuse disposal with the sloped design. Trash effortlessly rolls into the opening. Use the durable plastic top on Rubbermaid Untouchable 2947 and 3546 Round Containers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Funnel Top – Round – Plastic, High-density Polyethylene (HDPE) – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Diameter | 16.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Odor Resistant |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable <b>Containers</b>:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> <br /><br /> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Funnel Top |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 354800GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hygienic round top allows attractive, hands-free waste disposal and controls waste, odors and smoking debris. Funnel style allows "no touch" refuse disposal with the sloped design. Trash effortlessly rolls into the opening. Use the durable plastic top on Rubbermaid Untouchable 2947 and 3546 Round Containers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Funnel Top – Round – Plastic, High-density Polyethylene (HDPE) – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Diameter | 16.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Odor Resistant |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable <b>Containers</b>:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> <br /><br /> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Funnel Top |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 354800GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hygienic round top allows attractive, hands-free waste disposal and controls waste, odors and smoking debris. Funnel style allows "no touch" refuse disposal with the sloped design. Trash effortlessly rolls into the opening. Use the durable plastic top on Rubbermaid Untouchable 2947 and 3546 Round Containers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Funnel Top – Round – High-density Polyethylene (HDPE) – 1 Each – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Diameter | 16.2" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Durable |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable <b>Containers</b>:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> <br /><br /> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Funnel Top |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 354800GY |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hygienic round top allows attractive, hands-free waste disposal and controls waste, odors and smoking debris. Funnel style allows "no touch" refuse disposal with the sloped design. Trash effortlessly rolls into the opening. Use the durable plastic top on Rubbermaid Untouchable 2947 and 3546 Round Containers.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Rubbermaid Commercial Untouchable Round Funnel Top – Round – Plastic, High-density Polyethylene (HDPE) – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | High-density Polyethylene (HDPE) |
| Diameter | 16.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-04-01T06:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Odor Resistant |
| Compatibility | <b>Rubbermaid Untouchable <b>Containers</b>:</b><br /> <ul> <li>2947</li> <li>3546</li> </ul> <br /><br /> |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Untouchable Round Funnel Top |
| Product Line | Untouchable |
| Application/Usage | Wastebin |
| Manufacturer Part Number | 354800GYCT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Hygienic round top allows attractive, hands-free waste disposal and controls waste, odors and smoking debris. Funnel style allows "no touch" refuse disposal with the sloped design. Trash effortlessly rolls into the opening. Use the durable plastic top on Rubbermaid Untouchable 2947 and 3546 Round Containers.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |















