Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids – Round – Plastic – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 22.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Snaps On |
| Compatibility | Rubbermaid Commercial 32-Gal Brute Containers (2632) |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids |
| Product Line | Brute |
| Manufacturer Part Number | 3543GRACT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Funnel top provides an attractive way to hide the refuse in your Rubbermaid Commercial 32-gallon Brute Containers (2632) and still offers hands-free trash disposal. Funnel design takes advantages of gravity's force to make sure trash slides through the small opening in the center. It also conceals waste from public view. All-plastic, professional-grade construction will not rust, chip or peel. It also resists dents. Strong lid snaps onto your container.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids – Round – Plastic – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 22.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Snaps On |
| Compatibility | Rubbermaid Commercial 32-Gal Brute Containers (2632) |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids |
| Product Line | Brute |
| Manufacturer Part Number | 3543GRACT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Funnel top provides an attractive way to hide the refuse in your Rubbermaid Commercial 32-gallon Brute Containers (2632) and still offers hands-free trash disposal. Funnel design takes advantages of gravity's force to make sure trash slides through the small opening in the center. It also conceals waste from public view. All-plastic, professional-grade construction will not rust, chip or peel. It also resists dents. Strong lid snaps onto your container.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids – Round – Plastic – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 22.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Snaps On |
| Compatibility | Rubbermaid Commercial 32-Gal Brute Containers (2632) |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids |
| Product Line | Brute |
| Manufacturer Part Number | 3543GRACT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Funnel top provides an attractive way to hide the refuse in your Rubbermaid Commercial 32-gallon Brute Containers (2632) and still offers hands-free trash disposal. Funnel design takes advantages of gravity's force to make sure trash slides through the small opening in the center. It also conceals waste from public view. All-plastic, professional-grade construction will not rust, chip or peel. It also resists dents. Strong lid snaps onto your container.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids
Login to View Prices
Rubbermaid Commercial Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids – Round – Plastic – 4 / Carton – Gray
Additional information
| Brand | Rubbermaid Commercial Products |
|---|---|
| Product Type | Container Lid |
| Product Color | Gray |
| Product Material | Plastic |
| Diameter | 22.3" |
| Country Of Origin | United States |
| Shape | Round |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Brand Name | Rubbermaid Commercial |
| Features | Snaps On |
| Compatibility | Rubbermaid Commercial 32-Gal Brute Containers (2632) |
| Manufacturer | Rubbermaid Commercial Products |
| Product Name | Brute 32-Gallon Container Funnel Top Lids |
| Product Line | Brute |
| Manufacturer Part Number | 3543GRACT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Funnel top provides an attractive way to hide the refuse in your Rubbermaid Commercial 32-gallon Brute Containers (2632) and still offers hands-free trash disposal. Funnel design takes advantages of gravity's force to make sure trash slides through the small opening in the center. It also conceals waste from public view. All-plastic, professional-grade construction will not rust, chip or peel. It also resists dents. Strong lid snaps onto your container.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Carton |












