Rubbermaid 6-Pocket Deskwall Organizer

Login to View Prices
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Rubbermaid 6-Pocket Deskwall Organizer

Login to View Prices
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Rubbermaid 6-Pocket Deskwall Organizer

Login to View Prices
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Rubbermaid 6-Pocket Deskwall Organizer

Login to View Prices
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Rubbermaid 6-Pocket Deskwall Organizer

Login to View Prices
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Rubbermaid 6-Pocket Desk/Wall Organizer – 6 Pocket(s) – 3 Tier(s) – 11.5″ Height x 26.4″ Width x 3.6″ Depth – Desktop – Black – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Wall Pocket |
| Number Of Tiers | 3 |
| Total Number Of Pockets | 6 |
| Product Color | Black |
| Product Material | Plastic |
| Placement | Desktop |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 11.5" |
| Width | 26.4" |
| Depth | 3.6" |
| Brand Name | Rubbermaid |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | 6-Pocket Desk/Wall Organizer |
| Mount Type | Wall Mountable |
| Product Line | Optimizer |
| Application/Usage | File Organization |
| Manufacturer Part Number | 96060ROS |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Letter-size, six-pocket organizer holds folders, stationery or periodicals. Three-tier design provides easy access. Ideal for keeping your desk clutter-free. Pocket organizer hangs on a wall or can lie flat on desktop for horizontal display. Organizer is made of extra-thick plastic for durability.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Weight (Approximate) | 5.75 lb |







