Round Message Stamp, CHECK MARK, Pre-Inked/Re-Inkable, Red
Login to View Prices
Compact design with big impact. Convenient pocket-size message stamp with microporous ink surface produces a clean, crisp impression every time. Lasts for thousands of impressions. Limited warranty valid for one year from date of purchase.Package Includes: Includes one stamp.
Additional information
| Weight | 0.0600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.50 × 1.25 × 1.25 in |
| Package Includes | Includes one stamp. |
| Ink Types | Re-Inkable |
| Stamp Type | Message |
| Global Product Type | Message Stamps |
| Ink Color(s) | Red |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Impression Diameter | 0.75" |
| Frame/Housing Material(s) | ABS Plastic |
| Compliance Standards | TAA Compliant |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087547100752 |
| MPN | UNV10075 |
| Brand | Universal® |














Reviews
There are no reviews yet.