Reusable Dry Erase Pockets, 9 x 12, Assorted Primary Colors, 10/Pack
Login to View Prices
Reusable Dry Erase Pockets help to improve students’ skills. Anyone can easily practice math problems, letters, writing skills and more. Save paper by eliminating the need to copy worksheets over and over again. Reusable super heavyweight pocket lasts a long time. Convenient eyelet for hanging. Easily clean with a soft dry cloth or tissue when used with a low-odor dry erase marker or dry erase crayon (not included).
Additional information
| Weight | 1.0380 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.00 × 11.00 × 0.75 in |
| Global Product Type | Dry Erase Activity Pockets |
| Color Assortment | Yellow |
| Height | 12" |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Color(s) | Assorted Primary Colors |
| Special Features | Vertical Orientation |
| Width | 9" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 038944406107 |
| MPN | 40610 |
| Brand | C-Line® |













Reviews
There are no reviews yet.