Replacement Ink Pad for 2000PLUS 1SI30PGL, 1.94″ x 0.25″, Red
Login to View Prices
Changing ink pads is easy with this snap in, snap out cartridge style. Delivers up to 5,000 impressions.
Additional information
| Weight | 0.0180 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 0.25 × 0.94 × 1.94 in |
| Pad Size (Depth) | 0.25" |
| Ink Color(s) | Red |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Stamp Pads Type | Inked Replacement |
| Ink Pad Type | Cartridge |
| Global Product Type | Replacement Inked Cartridges |
| Pad Size (Width) | 1.94" |
| Refill(s) For | 2000 PLUS® 1SI30PGL |
| Size | 1.94" x 0.25" |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 039956654708 |
| MPN | 065470 |
| Brand | COSCO 2000PLUS® |













Reviews
There are no reviews yet.