Renuzit Gel Air Freshener – 7 oz – After the Rain – 30 Day – 1 Each – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | Henkel Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | After the Rain |
| Freshener/Sanitizer Weight | 7 oz |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 30 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Features | Odor Neutralizer |
| Manufacturer | Henkel Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Manufacturer Part Number | 3663 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit Air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. After the Rain scent provides hints of rain-touched flowers and sparkling citrus to neutralize even the strongest odors. Long-lasting air freshener lasts up to 30 days.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Renuzit Gel Air Freshener – 7 oz – Apple, Cinnamon, Blissful Apple – 1 Each
Additional information
| Brand | Henkel Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Blissful Apple |
| Freshener/Sanitizer Weight | 7 oz |
| Product Color | Red |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Manufacturer | Henkel Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Product Line | Fresh Picked |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 3674 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit adjustable air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. You can transform any room with this air freshener. Simply adjust the cone height to release the right amount of fragrance to banish odors and leave behind refreshing scent.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Renuzit Gel Air Freshener – 7 fl oz (0.2 quart) – Lovely Lavender – 1 Each
Additional information
| Brand | Henkel Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Lovely Lavender |
| Freshener/Sanitizer Volume | 7 fl oz (0.2 quart) |
| Product Color | Purple |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Manufacturer | Henkel Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Manufacturer Part Number | 35001 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit adjustable air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. You can transform any room with this air freshener. Simply adjust the cone height to release the right amount of fragrance to banish odors and leave behind a clean, refreshing scent. From the Fresh Picked Collection, the Renuzit Gel Air Fresh Lavender radiates the scent of lavender – known the world over for its calming effects and gentle, soothing nature. Breathe it in before bedtime, or before a long warm bath, to shield you from the outside world. Fresh Lavender will help turn your home into a peaceful, tranquil haven.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Renuzit Gel Air Freshener – 7 fl oz (0.2 quart) – Lovely Lavender – 12 / Carton
Additional information
| Brand | The Dial Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Lovely Lavender |
| Freshener/Sanitizer Volume | 7 fl oz (0.2 quart) |
| Product Color | Purple |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Manufacturer | The Dial Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 35001CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit adjustable air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. You can transform any room with this air freshener. Simply adjust the cone height to release the right amount of fragrance to banish odors and leave behind a clean, refreshing scent. From the Fresh Picked Collection, the Renuzit Gel Air Fresh Lavender radiates the scent of lavender – known the world over for its calming effects and gentle, soothing nature. Breathe it in before bedtime, or before a long warm bath, to shield you from the outside world. Fresh Lavender will help turn your home into a peaceful, tranquil haven.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Renuzit Gel Air Freshener – 7 oz – After the Rain – 30 Day – 12 / Carton – Odor Neutralizer
Additional information
| Brand | The Dial Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | After the Rain |
| Freshener/Sanitizer Weight | 7 oz |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Effective Duration | 30 Day |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Features | Odor Neutralizer |
| Manufacturer | The Dial Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Manufacturer Part Number | 03663CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit Air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. After the Rain scent provides hints of rain-touched flowers and sparkling citrus to neutralize even the strongest odors. Long-lasting air freshener lasts up to 30 days.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
Renuzit Gel Air Freshener – 7 oz – Blissful Apple, Cinnamon – 12 / Carton
Additional information
| Brand | The Dial Corporation |
|---|---|
| Product Type | Air Freshener |
| Scent | Cinnamon |
| Freshener/Sanitizer Weight | 7 oz |
| Product Color | Red |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Renuzit |
| Manufacturer | The Dial Corporation |
| Product Name | Gel Air Freshener |
| Application/Usage | Room |
| Manufacturer Part Number | 03674CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Renuzit adjustable air freshener is easy to use and offers a cost-effective way to deliver a refreshing new scent. You can transform any room with this air freshener. Simply adjust the cone height to release the right amount of fragrance to banish odors and leave behind a clean, refreshing scent. From the Fresh Picked Collection, the Renuzit Gel Air Apple and Cinnamon radiates the aroma of fresh apples picked at their peak infused with the warm spice of cinnamon. This delicious blend brings the crisp, cool orchard scent into your home. It's the perfect complement to rich, weathered wood finishes and finely crafted home accents.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |





















