Remanufactured Yellow Toner, Replacement for 212A (W2122A), 4,500 Page-Yield
Login to View Prices
High quality, meets or exceeds national brands. Brings out the best in your device. Significant savings over national brands.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 3.0600 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.00 × 4.50 × 7.38 in |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| For Use With | flow MFP M578C, M578E, M578Z |
| Page-Yield | 4,500 |
| Market Indicator (Cartridge | 212A |
| Color(s) | Yellow |
| Ship Class Code | G |
| Supply Type | Toner |
| Global Product Type | Toner/Toner Cartridges |
| Device Types | Laser Printer |
| Total Recycled Content Perc | 86% |
| Post-Consumer Recycled Cont | 86% |
| OEM/Compatible | Compatible |
| Remanufactured | Yes |
| Compliance Standards | GreenCircle Certified |
| Replacement For | W2122A |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| UPC | 686024004677 |
| MPN | IVRW2122A |
| Brand | Innovera® |















Reviews
There are no reviews yet.