Reflections Reflections Classic Silver-look Knife – 40 / Pack – 8/Carton – Knife – Disposable – Polystyrene, Plastic – Silver
Additional information
| Brand | WNA, Inc |
|---|---|
| Product Type | Knife |
| Container Type | Pack |
| Disposable | Yes |
| Utensil Type | Knife |
| Quantity Per Container | 40 |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Knife Length | 7.50" |
| Brand Name | Reflections |
| Manufacturer | WNA, Inc |
| Product Name | Reflections Classic Silver-look Knife |
| Manufacturer Part Number | REF320KN |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Featuring an elegant silver-look, these heavyweight plastic knives are perfect for your exquisite occasions. Use these knives at your next cookout, party or family gathering. These disposable knives are an ideal choice for any meal and make cleaning up fast and simple.</p> |
| Packaged Quantity | 8 / Carton |
Reflections Reflections Classic Silver-look Knife
Login to View Prices
Reflections Classic Silver-look Knife – 40 / Pack – 8/Carton – Knife – Disposable – Silver
Additional information
| Weight | 5.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 7.00 × 6.00 in |
| Attribute2Name | Pack |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute3Name | Yes |
| Product Color | Silver |
| Recycled | Attribute9Value |
| Product Material | Attribute7Value |
| Assembly Required | Attribute10Value |
| Country of Origin | Attribute8Value |
| Attribute12Name | WNA, Inc |
| Attribute15Name | |
| Quantity Per Container | 40 |
| Attribute1Name | Knife |
| Attribute13Name | Reflections Classic Silver-look Knife |
| Attribute14Name | REF320KNCT |
| Attribute11Name | Reflections |
| Attribute16Name | <p>Featuring an elegant silver-look, these heavyweight plastic utensils are perfect for your exquisite occasions. Use these utensils at your next cookout, party or family gathering. These disposable utensils are an ideal choice for any meal and make cleanup fast and simple.</p> |
| Attribute17Name | 320 / Carton |
| UPC | #N/A |
| MPN | REF320KNCT |
| Brand | WNA, Inc |









Reviews
There are no reviews yet.