Printy Do It Yourself Self-Inking Message Stamp, 0.75″ x 1.88″, Black
Login to View Prices
Make your stamp your own! Custom message stamp is perfect for return address stamps and repetitive messages. Delivers approximately 10,000 impressions. Includes built-in black stamp pad, over 300 characters and tweezers.Package Includes: Includes one stamp, black stamp pad, 300 characters and tweezers.
Additional information
| Weight | 0.3000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 1.75 × 5.25 × 8.75 in |
| Impression Width | 1.88" |
| Ink Color(s) | Black |
| Ship Class Code | M |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Maximum Characters Per Line | 18 |
| Number of Lines | 1 to 4 |
| Package Includes | Includes one stamp, black stamp pad, 300 characters and tweezers. |
| Impression Height | 0.75" |
| Ink Types | Pre-Inked |
| Global Product Type | Custom Message Stamps |
| Stamp Type | Custom Message |
| Frame/Housing Material(s) | Plastic |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 09008056588313 |
| MPN | 5915 |
| Brand | Trodat® |

















Reviews
There are no reviews yet.