Premeasured Single-Serve Sugar, 0.08 oz Packet, 1,200/Carton
Login to View Prices
Premeasured single serve packets for convenience on the go.Note: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 8.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 11.50 × 7.75 × 5.50 in |
| Global Product Type | Sugar |
| Compliance Standards | Kosher Certified |
| Ship Class Code | N |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Product Packaging | Packet |
| Flavor | Regular |
| Kosher | Yes |
| Volume Capacity | 0.08 oz |
| Sugar Free | No |
| Premeasured | Yes |
| Capacity (Weight) | 0.08 oz |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 856924000219 |
| MPN | 00021CT |
| Brand | Office Snax® |










Reviews
There are no reviews yet.