Pebble 2 Wireless Keyboard and Optical Mouse Combo, 2.4 GHz Frequency/32.8″ Wireless Range, Tonal Graphite
Login to View Prices
Defy boring with the Logitech® Pebble 2 Combo. A minimalist, slim design makes this combo as iconic as you and super portable. Pair up to three wireless devices and easily switch between them with a press of a button. Use the products your way with the customizable Function shortcut keys and mouse button.Package Includes: Important Info Document (IID); Receiver; User Documentation; Warranty Card
Additional information
| Weight | 1.5400 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.10 × 5.30 × 1.50 in |
| Ship Class Code | J |
| Batteries Required | Yes |
| Connector/Port/Interface | USB |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Mouse Type | Optical |
| Wrist Rest | No |
| Batteries Included | Yes |
| Wired/Wireless | Wireless |
| Global Product Type | Wireless Keyboard & Mouse Combinations |
| Green Information | Plastic parts include a minimum of 49% for the keyboard and a minimum 58% for the mouse of post-consumer recycled plastic. |
| Mouse Depth | 1.05" |
| Mouse Width | 2.31" |
| Keyboard Height | 4.88" |
| Keyboard Depth | 0.63" |
| Keyboard Width | 10.98" |
| Color(s) | Tonal Graphite |
| Operating System Compatibil | Windows®10, 11 |
| Type of Batteries Required | (1) AA |
| Maximum Wireless Range | 32.8 ft |
| Keyboard Design | Standard |
| Mouse Height | 4.2" |
| Ergonomic | No |
| Package Includes | Warranty Card |
| UPC | 097855188212 |
| MPN | 920-012061 |
| Brand | Logitech® |



















Reviews
There are no reviews yet.