Dixie Pathways 7″ Medium-weight Paper Plates by GP Pro
Login to View Prices
Dixie Pathways 7″ Medium-weight Paper Plates by GP Pro
Dixie Pathways 7″ Medium-weight Paper Plates by GP Pro – 6.9″ Diameter – White – Paper Body – 125 Pack
Additional information
| Weight | 8.1000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 14.31 × 7.81 × 7.75 in |
| Attribute12Name | UX7WS |
| Attribute11Name | Pathways |
| Attribute15Name | 125 / Pack |
| Attribute14Name | <p>Everyday paper plates feature a multilayer design and Soak Proof Shield that provides strength and rigidity for all kinds of foods. The nature-based, Pathways design offers a crisp, white background for a clean, pure look and a falling leaf pattern in natural, contemporary colors. This upscale yet down-to-earth nature theme complements food. Space-saving, smaller case size replaces traditional packaging of product. WiseSize product offering provides a packaging solution for efficiency in your business.</p> |
| Attribute3Name | 1 x Plate |
| Attribute2Name | Plate |
| Attribute1Name | Table Ware |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Product Material | Paper |
| Attribute13Name | |
| Diameter | 6.9" |
| UPC | 078731940353 |
| MPN | UX7WS |
| Brand | Georgia Pacific Corp. |
| product-type | Table Ware |
| kitchenware-type | Plate |
| kitchenware-details | 1 x Plate |
| product-color | White |
| color-family | White |
| country-of-origin | United States |
| brand-name | Dixie |
| manufacturer | Georgia Pacific Corp. |
| product-name | Pathways 7" Medium-weight Paper Plates by GP Pro |
| product-line | Pathways |
| manufacturer-part-number | UX7WS |
| manufacturer-website-address | |
| packaged-quantity | 125 Pack |
| 0 | 0 |












Reviews
There are no reviews yet.