Paper Mate InkJoy Ballpoint Pen – Medium, Ultra Smooth Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Blue Oil Based Ink – Clear Plastic Barrel – 60 Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Ergonomic |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Barrel Material | Plastic |
| Pen Point | Ultra Smooth |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ergonomic Grip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | InkJoy Ballpoint Pen |
| Product Line | InkJoy |
| Ink Type | Oil Based |
| Manufacturer Part Number | 2014534 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Brighten up your writing by using these InkJoy 50ST Ballpoint Pens. Fluid ink formula flows as fast as your ideas so take notes and write freely without stopping. Vivid ink is easy to read because it stands out on your paper. Medium point tip (1.0mm) avoids thin, hard-to-read lines and creates your messages in firm, bold lines. Simply close pen with its lid to preserve the blue ink to write another day.</p> |
| Packaged Quantity | 60 Box |
Paper Mate InkJoy Ballpoint Pen – Medium, Ultra Smooth Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Black Oil Based Ink – Clear Plastic Barrel – 60 Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Ergonomic |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Barrel Material | Plastic |
| Pen Point | Ultra Smooth |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ergonomic Grip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | InkJoy Ballpoint Pen |
| Product Line | InkJoy |
| Ink Type | Oil Based |
| Manufacturer Part Number | 2013311 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Brighten up your writing by using these InkJoy 50ST Ballpoint Pens. Fluid ink formula flows as fast as your ideas so take notes and write freely without stopping. Vivid ink is easy to read because it stands out on your paper. Medium point tip (1.0mm) avoids thin, hard-to-read lines and creates your messages in firm, bold lines. Simply close pen with its lid to preserve the black ink to write another day.</p> |
| Packaged Quantity | 60 Box |
Paper Mate InkJoy Ballpoint Pen – Medium, Ultra Smooth Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Blue Oil Based Ink – Clear Plastic Barrel – 60 Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Ergonomic |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Barrel Material | Plastic |
| Pen Point | Ultra Smooth |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Blue |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ergonomic Grip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | InkJoy Ballpoint Pen |
| Product Line | InkJoy |
| Ink Type | Oil Based |
| Manufacturer Part Number | 2014534 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Brighten up your writing by using these InkJoy 50ST Ballpoint Pens. Fluid ink formula flows as fast as your ideas so take notes and write freely without stopping. Vivid ink is easy to read because it stands out on your paper. Medium point tip (1.0mm) avoids thin, hard-to-read lines and creates your messages in firm, bold lines. Simply close pen with its lid to preserve the blue ink to write another day.</p> |
| Packaged Quantity | 60 Box |
Paper Mate InkJoy Ballpoint Pen – Medium, Ultra Smooth Pen Point – 1 mm Pen Point Size – Black Oil Based Ink – Clear Plastic Barrel – 60 Box
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Ballpoint Pen |
| Grip Type | Ergonomic |
| Pen Point Size | 1 mm |
| Barrel Color | Clear |
| Barrel Material | Plastic |
| Pen Point | Ultra Smooth |
| Country Of Origin | India |
| Ink Color | Black |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Ergonomic Grip |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | InkJoy Ballpoint Pen |
| Product Line | InkJoy |
| Ink Type | Oil Based |
| Manufacturer Part Number | 2013311 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Brighten up your writing by using these InkJoy 50ST Ballpoint Pens. Fluid ink formula flows as fast as your ideas so take notes and write freely without stopping. Vivid ink is easy to read because it stands out on your paper. Medium point tip (1.0mm) avoids thin, hard-to-read lines and creates your messages in firm, bold lines. Simply close pen with its lid to preserve the black ink to write another day.</p> |
| Packaged Quantity | 60 Box |









