Paper Mate Flair Felt Tip Pens – Bold Pen Point – Assorted – 12 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Felt Tip |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2125414 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a bold point for vivid, thick lines that help your writing stand out. Smear-resistant, fade-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
Paper Mate Flair Felt Tip Pens – Bold Pen Point – Assorted – 16 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Felt Tip |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2125413 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a bold point for vivid, thick lines that help your writing stand out. Smear-resistant, fade-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 16 / Pack |
Paper Mate Flair Felt Tip Pens – Bold Pen Point – Assorted – 12 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Felt Tip |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2125414 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a bold point for vivid, thick lines that help your writing stand out. Smear-resistant, fade-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Pack |
Paper Mate Flair Felt Tip Pens – Bold Pen Point – Assorted – 16 / Pack
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Porous Point Pen |
| Pen Point | Bold |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 7.60" |
| Width | 5.75" |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Felt Tip |
| Length | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Manufacturer Part Number | 2125413 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Felt tip pen features a bold point for vivid, thick lines that help your writing stand out. Smear-resistant, fade-resistant ink produces legible results that won't bleed through paper. Pocket clip secures tightly in a convenient location to ensure it stays within quick reach. Pen is perfect for doodling, coloring, journaling, writing notes and more.</p> |
| Packaged Quantity | 16 / Pack |
Paper Mate Flair Felt Tip Pens – Medium Pen Point – 1.1 mm Pen Point Size – Assorted – Assorted Barrel – Nylon Tip – 12 / Set
Additional information
| Brand | Newell Brands |
|---|---|
| Product Type | Fountain Pen |
| Grip Type | Comfort |
| Pen Point Size | 1.1 mm |
| Barrel Color | Assorted |
| Tip Material | Nylon |
| Pen Point | Medium |
| Country Of Origin | Mexico |
| Ink Color | Assorted |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Paper Mate |
| Features | Bleed Resistant Ink |
| Manufacturer | Newell Brands |
| Product Name | Flair Felt Tip Pens |
| Product Line | Flair |
| Refillable | No |
| Manufacturer Part Number | 74423 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Classic, felt-tip writing instrument lets you express yourself with true style and color. Water-based ink will quickly dry and won't bleed through paper. Medium point guard tip with reinforced nylon prevents tip spread and extends the writing life. Use the metal clip on the cap to attach felt tip pen to pockets, notebooks and more. Paper Mate Flair Pens with a 1.0mm tip are nonrefillable.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Set |













