PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Violet
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Violet |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 400075 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $100 in $1 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Blue
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Currency Value | 0100-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Color | Blue |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 400100 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $250 in $1 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Pink
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | 2001-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Currency Value | 0250-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Color | Pink |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 400250 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $500 in $5 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Red
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | 2001-05-01T05:00:00.000Z |
| Total Currency Value | 0500-01-01T05:50:36.000Z |
| Product Color | Red |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 400500 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Box |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $1,000 in $10 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Yellow
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Total Currency Value | $1, 000 |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 401000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $2,000 in $20 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Violet
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | $20 |
| Total Currency Value | $2, 000 |
| Product Color | Violet |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 402000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Total $5,000 in $50 Denomination – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Multi
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Denomination | 1950-01-01T06:00:00.000Z |
| Total Currency Value | $5, 000 |
| Product Color | Multi |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 405000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |
PAP-R Currency Straps – 1.25″ Width – Self-sealing, Self-adhesive, Durable – 20 lb Basis Weight – Kraft – White, Yellow
Additional information
| Brand | PAP-R Products |
|---|---|
| Product Type | Currency Strap |
| Wrap/Insulation Width | 1.25" |
| Basis Weight | 20 lb |
| Product Color | Yellow |
| Product Material | Kraft |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | PAP-R |
| Features | Durable |
| Manufacturer | PAP-R Products |
| Product Name | Currency Straps |
| Manufacturer Part Number | 410000 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Currency straps are made of 20 lb. white Kraft paper for durability and printed with colorful bar and capacity. Each conforms to Federal Reserve Bank requirements when used to hold 100 notes per strap. 1-1/4" wide straps also feature self-sealing adhesive for easy closure.</p> |
| Packaged Quantity | 1000 / Pack |























































