Pacon Ruled Index Cards – Front Ruling Surface – Ruled – 0.25″ Ruled – Index Card – 3″ x 5″ – White Paper – Sturdy – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Note Card |
| Sheet Size | 3" x 5" |
| Sheet Standard | Index Card |
| Sheet Color | White |
| Ruling Surface Side | Front |
| Front Lines Space | 0.25" |
| Front Ruling Type | Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 5135 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize notes, files, project lists and contact information with these ruled index cards. They are also great for presentations. Sturdy tagboard cards are 1/4" ruled on one side.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |
Pacon Ruled Index Cards – Front Ruling Surface – Ruled – 0.25″ Ruled – Index Card – 5″ x 8″ – White Paper – Sturdy – 100 / Pack
Additional information
| Brand | Pacon Corporation |
|---|---|
| Product Type | Note Card |
| Sheet Size | 5" x 8" |
| Sheet Standard | Index Card |
| Sheet Color | White |
| Ruling Surface Side | Front |
| Front Lines Space | 0.25" |
| Front Ruling Type | Ruled |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Pacon |
| Features | Sturdy |
| Manufacturer | Pacon Corporation |
| Product Name | Ruled Index Cards |
| Manufacturer Part Number | 5137 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Organize notes, files, project lists and contact information with these ruled index cards. They are also great for presentations. Sturdy tagboard cards are 1/4" ruled on one side.</p> |
| Packaged Quantity | 100 / Pack |












