OxiClean Powder Detergent – Powder – 160 oz (10 lb) – 3 / Carton – Orange
Additional information
| Brand | Church & Dwight Co., Inc |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 160 oz (10 lb) |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Baking Soda |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | OxiClean |
| Features | Fade Resistant |
| Manufacturer | Church & Dwight Co., Inc |
| Product Name | Powder Detergent |
| Application/Usage | Laundry |
| Manufacturer Part Number | 3320000108CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Arm & Hammer laundry detergent gets your whites whiter and your brights brighter. Reformulated with the power of OxiClean stain-fighters, it packs more cleaning power in every scoop. Detergent is also made with real Arm & Hammer Activated Baking Soda. Its deep-cleaning formula helps remove tough stains and odors and prevent fading. Box of powder detergent yields 130 loads.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
| Recommended Use | Odor Remover |
OxiClean Powder Detergent – Powder – 160 oz (10 lb) – 3 / Carton – Orange
Additional information
| Brand | Church & Dwight Co., Inc |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 160 oz (10 lb) |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Baking Soda |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | OxiClean |
| Features | Fade Resistant |
| Manufacturer | Church & Dwight Co., Inc |
| Product Name | Powder Detergent |
| Application/Usage | Laundry |
| Manufacturer Part Number | 3320000108CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Arm & Hammer laundry detergent gets your whites whiter and your brights brighter. Reformulated with the power of OxiClean stain-fighters, it packs more cleaning power in every scoop. Detergent is also made with real Arm & Hammer Activated Baking Soda. Its deep-cleaning formula helps remove tough stains and odors and prevent fading. Box of powder detergent yields 130 loads.</p> |
| Packaged Quantity | 3 / Carton |
| Recommended Use | Odor Remover |
OxiClean Powder Detergent – Powder – 160 oz (10 lb) – 1 Each – Orange
Additional information
| Brand | Church & Dwight Co., Inc |
|---|---|
| Product Type | Laundry Detergent |
| Cleaner Weight | 160 oz (10 lb) |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Baking Soda |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Powder |
| Brand Name | OxiClean |
| Features | Fade Resistant |
| Manufacturer | Church & Dwight Co., Inc |
| Product Name | Powder Detergent |
| Application/Usage | Laundry |
| Manufacturer Part Number | 3320000108 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Arm & Hammer laundry detergent gets your whites whiter and your brights brighter. Reformulated with the power of OxiClean stain-fighters, it packs more cleaning power in every scoop. Detergent is also made with real Arm & Hammer Activated Baking Soda. Its deep-cleaning formula helps remove tough stains and odors and prevent fading. Box of powder detergent yields 130 loads.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Odor Remover |














