Officemate Magnetplus™ Magnetic File Pocket – 6.7″ Height x 13.6″ Width x 2.5″ Depth – Magnetic, Suction Cup, Damage Resistant, Front Cut-out – White – Plastic – 1 Each
Additional information
| Brand | Officemate, LLC |
|---|---|
| Product Type | File Pocket |
| Product Color | White |
| Product Material | Plastic |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 6.7" |
| Width | 13.6" |
| Depth | 2.5" |
| Brand Name | Officemate |
| Features | Front Cut-out |
| Manufacturer | Officemate, LLC |
| Product Name | Magnetic File Pocket |
| Product Line | Magnetplus |
| Application/Usage | Document |
| Manufacturer Part Number | 92543 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | MagnetPlus File Pocket features a magnetic backing for damage-free attachment to any metal surface. Slotted front allows you to easily store and retrieve your items. Cutouts in the front panel add to its unique style while keeping the front of your items visible. File pocket is perfect for holding mail, notepads, folders, documents and more. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1069097458.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |











