Nice-Pak Sani-Cloth Bleach Wipes – Ready-To-Use Wipe6″ Width x 10.50″ Length – 75 / Can – 12 / Carton – White
Additional information
| Brand | Nice-Pak, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Container Type | Can |
| Cleaner Size | 6" Width x 10.50" Length |
| Quantity Per Container | 75 |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Sodium Hypochlorite |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Wipe |
| Brand Name | Nice-Pak |
| Manufacturer | Nice-Pak, Inc |
| Product Name | Sani-Cloth Bleach Wipes |
| Product Line | Sani-Cloth |
| Manufacturer Part Number | P54072CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable wipes feature a sodium hypochlorite formula to effectively disinfect hard, nonporous surfaces and equipment. Ready-to-use wipes are presaturated to eliminate the need to measure out additional cleaners. Powerful solution is effective against 38 microorganisms in four minutes, including Acinetobacter baumannii, Klebsiel pneumonia, E-coli, MRSA, VRA, VRSA and VISA. Tight-sealing container prevents the unused wipes from drying out for effective use until the very end.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Virus Remover |
Nice-Pak Sani-Cloth Bleach Wipes – Ready-To-Use Wipe6″ Width x 10.50″ Length – 75 / Can – 1 Each – White
Additional information
| Brand | Nice-Pak, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Container Type | Can |
| Cleaner Size | 6" Width x 10.50" Length |
| Quantity Per Container | 75 |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Sodium Hypochlorite |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Wipe |
| Brand Name | Nice-Pak |
| Manufacturer | Nice-Pak, Inc |
| Product Name | Sani-Cloth Bleach Wipes |
| Product Line | Sani-Cloth |
| Manufacturer Part Number | P54072 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable wipes feature a sodium hypochlorite formula to effectively disinfect hard, nonporous surfaces and equipment. Ready-to-use wipes are presaturated to eliminate the need to measure out additional cleaners. Powerful solution is effective against 38 microorganisms in four minutes, including Acinetobacter baumannii, Klebsiel pneumonia, E-coli, MRSA, VRA, VRSA and VISA. Tight-sealing container prevents the unused wipes from drying out for effective use until the very end.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Virus Remover |
Nice-Pak Sani-Cloth Bleach Wipes – Ready-To-Use Wipe6″ Width x 10.50″ Length – 75 / Can – 12 / Carton – White
Additional information
| Brand | Nice-Pak, Inc |
|---|---|
| Product Type | Cleaning Wipe |
| Container Type | Can |
| Cleaner Size | 6" Width x 10.50" Length |
| Quantity Per Container | 75 |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Sodium Hypochlorite |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Wipe |
| Brand Name | Nice-Pak |
| Manufacturer | Nice-Pak, Inc |
| Product Name | Sani-Cloth Bleach Wipes |
| Product Line | Sani-Cloth |
| Manufacturer Part Number | P54072CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable wipes feature a sodium hypochlorite formula to effectively disinfect hard, nonporous surfaces and equipment. Ready-to-use wipes are presaturated to eliminate the need to measure out additional cleaners. Powerful solution is effective against 38 microorganisms in four minutes, including Acinetobacter baumannii, Klebsiel pneumonia, E-coli, MRSA, VRA, VRSA and VISA. Tight-sealing container prevents the unused wipes from drying out for effective use until the very end.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Virus Remover |







