Murphy Oil Soap Multi-use Spray – Ready-To-Use Spray – 22 fl oz (0.7 quart) – Fresh Orange ScentBottle – 9 / Carton – Orange
Additional information
| Brand | Colgate-Palmolive Company |
|---|---|
| Product Type | Wood Cleaner |
| Container Type | Bottle |
| Cleaner Volume | 22 fl oz (0.7 quart) |
| Scent | Fresh Orange |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Preservative |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 4.10" |
| Width | 2.70" |
| Brand Name | Murphy |
| Length | 10.80" |
| Manufacturer | Colgate-Palmolive Company |
| Product Name | Oil Soap Multi-use Spray |
| Product Line | Clean & Shine |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 101031CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wood cleaner spray is made with natural orange extract to deliver a clean that's more than just a shiny surface. Fresh orange scent leaves behind a lasting scent of fresh oranges to make rooms smell as clean as they look. Ready-to-use formula does not need to be diluted for immediate use straight from the bottle. Wood cleaner is perfect for cleaning finished wood furniture, cabinets, paneling, bookcases, wooden trim and more.</p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
Murphy Oil Soap Multi-use Spray – Ready-To-Use Spray – 22 fl oz (0.7 quart) – Fresh Orange ScentBottle – 1 Bottle – Orange
Additional information
| Brand | Colgate-Palmolive Company |
|---|---|
| Product Type | Wood Cleaner |
| Container Type | Bottle |
| Cleaner Volume | 22 fl oz (0.7 quart) |
| Scent | Fresh Orange |
| Cleaner Form | Ready-To-Use |
| Product Color | Orange |
| Country Of Origin | United States |
| Composition | Preservative |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 4.10" |
| Width | 2.70" |
| Brand Name | Murphy |
| Length | 10.80" |
| Manufacturer | Colgate-Palmolive Company |
| Product Name | Oil Soap Multi-use Spray |
| Product Line | Clean & Shine |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 101031 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Wood cleaner spray is made with natural orange extract to deliver a clean that's more than just a shiny surface. Fresh orange scent leaves behind a lasting scent of fresh oranges to make rooms smell as clean as they look. Ready-to-use formula does not need to be diluted for immediate use straight from the bottle. Wood cleaner is perfect for cleaning finished wood furniture, cabinets, paneling, bookcases, wooden trim and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Bottle |



















