Multipart Packing List Forms, Three-Part Carbonless, 5.56 x 7.94, 50 Forms Total
Login to View Prices
Provide shipping documentation for every delivery. Preprinted with a versatile layout, Adams® Multipart Packing List Forms make it easy to ensure your shipments contain the correct documentation. Multipart format allows you to keep copies for administrative purposes. Carbonless paper produces clean, smudge-free results. Consecutively numbered.
Additional information
| Weight | 0.5000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.56 × 8.44 × 0.50 in |
| Global Product Type | Shipping & Receiving Forms |
| Form Type Details | Shipping/Receiving |
| Copy Paper Color(s) | Pink |
| Format Indicator | Unbound |
| Copy Types | Three-Part Carbonless |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Ship Class Code | M |
| Print and Ruling Color(s) | Blue |
| Paper Stock | 15 lb Bond |
| Numbering Color(s) | Red |
| Form Size | 5.56 x 7.94 |
| Sheet Size | 5.56 x 8.44 |
| Paper Color(s) | White/Beige |
| Color Family | White |
| Dated/Undated | Undated |
| Forms Per Page | 1 |
| Form Quantity (Total) | 50 |
| Number of Entry Lines | 15 |
| Numbering | Preprinted Top Left |
| Principal Heading(s) | Packing Slip |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 087958350821 |
| MPN | T5082 |
| Brand | Adams® |










Reviews
There are no reviews yet.