Mr. Clean Magic Eraser Extra Durable Pads – Pad – 32 / Carton – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Pad |
| Height | 2.40" |
| Width | 4.60" |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Heavy Duty |
| Length | 2001-10-01T05:00:00.000Z |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Extra Durable Pads |
| Product Line | Magic Eraser |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 82038CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mr. Clean Magic Eraser Extra Durable offers 50 percent more strength than Original Magic Eraser so everyone can clean a tough mess with ease. Its water-activated micro-scrubbers reach into the surface grooves, lifting away built-up dirt. Eraser is so tough that each swipe removes more grime than the leading all-purpose bleach spray cleaner. It has no harsh chemicals.</p> |
| Packaged Quantity | 32 / Carton |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Thickness | 700 mil |
Mr. Clean Magic Eraser Extra Durable Pads – Pad – 4 / Box – White
Additional information
| Brand | Procter & Gamble |
|---|---|
| Product Type | Surface Cleaner |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | United States/Canada |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Pad |
| Height | 2.40" |
| Width | 4.60" |
| Brand Name | Mr. Clean |
| Features | Textured |
| Manufacturer | Procter & Gamble |
| Product Name | Magic Eraser Extra Durable Pads |
| Product Line | Magic Eraser |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 82038 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mr. Clean Magic Eraser Extra Durable offers 50 percent more strength than Original Magic Eraser so everyone can clean a tough mess with ease. Its water-activated micro-scrubbers reach into the surface grooves, lifting away built-up dirt. Eraser is so tough that each swipe removes more grime than the leading all-purpose bleach spray cleaner. It has no harsh chemicals.</p> |
| Packaged Quantity | 4 / Box |
| Recommended Use | Soil Remover |
| Thickness | 700 mil |










