Mold Stain and Mildew Stain Remover, 32 oz Spray Bottle, 12/Carton
Login to View Prices
Dissolve mold and mildew stains with the power of bleach. This stain remover is safe for use in toilets, sinks, tubs and ceramic tile, acrylic, and fiberglass surfaces.
Additional information
| Weight | 36.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.25 × 12.25 × 12.25 in |
| Dirt Types | Soap Scum |
| Scent | Chlorine |
| Chemical Compound | Sodium Hypochlorite |
| Product Compostability Indi | N |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Global Product Type | Disinfectants/Cleaners |
| Application | Mold & Mildew Stain Remover |
| Applicable Material | Toilets |
| Product Packaging | Spray Bottle |
| Volume Capacity | 32 oz |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 021709009545 |
| MPN | ZUMILDEW32 |
| Brand | Zep Commercial® |













Reviews
There are no reviews yet.