This wired keyboard and mouse combo is a durable duo that brings comfort, style and simplicity together. Your hands will enjoy the low-profile, whisper-quiet keys and standard layout with full-size F-keys and number pad of the keyboard. You’ll be moving along smoothly with a precise, high-definition optical mouse to help you get around.
Additional information
| Weight | 2.0100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.50 × 6.50 × 2.00 in |
| Wired/Wireless | Wired |
| Ship Class Code | J |
| Batteries Included | No |
| Ergonomic | Yes |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Mouse Type | Optical |
| Wrist Rest | No |
| Operating System Compatibil | Windows® XP, Vista™, 7, 8, 10 |
| Keyboard Design | Full-Size |
| Connector/Port/Interface | USB 2.0 |
| Mouse Width | 2.44" |
| Keyboard Height | 0.92" |
| Keyboard Depth | 6.1" |
| Keyboard Width | 17.72" |
| Mouse Height | 1.5" |
| Mouse Depth | 4.45" |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Wired Keyboard & Mouse Combinations |
| Batteries Required | No |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 097855065476 |
| MPN | 920-002565 |
| Brand | Logitech® |














Reviews
There are no reviews yet.