Miller’s Creek Butterfly Mop – 9.88″ x 1.13″ Sponge Head – 47″ x 0.88″ – Squeeze-action – 1 Each – Blue
Additional information
| Brand | LC Industries |
|---|---|
| Product Type | Sponge Mop |
| Head Material | Sponge |
| Head Height | 1.13" |
| Handle Diameter | 0.88" |
| Head Depth | 3.13" |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2047-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Head Width | 9.88" |
| Brand Name | Miller's Creek |
| Features | Squeeze-action |
| Manufacturer | LC Industries |
| Product Name | Butterfly Mop |
| Manufacturer Part Number | 619315 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mop offers a butterfly action that makes squeezing easy and keeps hands dry and clean. Sponge (9-7/8" x 3-1/8" x 1-1/8") is made of soy-based polypropylene. The 47" long white handle with a 7/8" diameter is metal with a vinyl coating.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
Miller’s Creek Butterfly Mop – 9.88″ x 1.13″ Sponge Head – 47″ x 0.88″ – Squeeze-action – 1 Each – Blue
Additional information
| Brand | LC Industries |
|---|---|
| Product Type | Sponge Mop |
| Head Material | Sponge |
| Head Height | 1.13" |
| Handle Diameter | 0.88" |
| Head Depth | 3.13" |
| Product Color | Blue |
| Country Of Origin | United States |
| Handle Length | 2047-01-01T06:00:00.000Z |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Head Width | 9.88" |
| Brand Name | Miller's Creek |
| Features | Squeeze-action |
| Manufacturer | LC Industries |
| Product Name | Butterfly Mop |
| Manufacturer Part Number | 619315 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Mop offers a butterfly action that makes squeezing easy and keeps hands dry and clean. Sponge (9-7/8" x 3-1/8" x 1-1/8") is made of soy-based polypropylene. The 47" long white handle with a 7/8" diameter is metal with a vinyl coating.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |










