Midnight Black Collection Desktop Organizer, 5 Compartments, MDF, 13.3 x 10.5 x 9.4, Black
Login to View Prices
Desktop organizer is crafted from sturdy wood and built to last. Features four full-sized shelves that are perfect for storing loose papers and files. Pull-out door covers the shelves, providing a clean and fresh look. Large felt-lined drawer on the bottom is great for storing office accessories. Hand-finished matte black surface. A unique storage piece that will make a great addition to your desktop.Package Includes: Assembly Hardware; Assembly InstructionsNote: This is a non-returnable item.
Additional information
| Weight | 12.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.50 × 13.30 × 9.40 in |
| Overall Depth | 10.5" |
| Overall Height | 9.4" |
| Overall Width | 13.3" |
| Ship Class Code | V |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Number of Drawers | 1 |
| Number of Compartments | 5 |
| Package Includes | Assembly Instructions |
| Material(s) | MDF |
| Color(s) | Black |
| Global Product Type | Multipurpose Desktop Supplies Organizers |
| Desktop Supplies Organizer | Multipurpose |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 014751472054 |
| MPN | 4720-5 |
| Brand | Victor® |














Reviews
There are no reviews yet.