Microburst 3000 Refill, Orchard Fields, 2 oz Aerosol Spray, 12/Carton
Login to View Prices
Specialized odor neutralizers break down and eliminate offensive odors, while quickly evaporating, alcohol-based fragrances keep your area pleasantly scented. Patented release actuator distributes a fine, dry mist, ensuring maximum dispersal. Long-lasting refill is good for up to 3,000 metered releases when used with Microburst 3000 dispensers.
Additional information
| Weight | 3.0000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.50 × 5.50 × 5.50 in |
| Volume Capacity | 2 oz |
| Scent | Orchard Fields |
| Product Biodegradability in | 0 |
| Application | Automatic Odor Control |
| Ship Class Code | B |
| Physical Form | Liquid |
| Product Packaging | Aerosol Spray |
| Global Product Type | Aerosol Air Freshener/Odor Eliminator Refills |
| Post-Consumer Recycled Cont | 0% |
| Pre-Consumer Recycled Conte | 0% |
| Total Recycled Content Perc | 0% |
| UPC | 763905012560 |
| MPN | FG4012561 |
| Brand | Rubbermaid® Commercial |











Reviews
There are no reviews yet.