Medline Exam Table Paper – 125 ft Length x 18″ Width – Paper – Crepe – 12 / Box
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Exam Table Paper |
| Cover/Sheet Length | 125 ft |
| Cover/Sheet Width | 18" |
| Product Color | Crepe |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Latex-free |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Exam Table Paper |
| Manufacturer Part Number | NON23324 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Strong, absorbent paper protects exam tables from dirt and moisture while offering comfort and protection for patients. Crepe paper is softer, quieter and more absorbent than standard paper. The crepe texture also helps prevent the paper from sliding on surfaces. Roll of crepe paper is mechanically metered for exact length, and individually poly bagged for cleanliness during shipment and storage.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
Medline Exam Table Paper – 125 ft Length x 18″ Width – Paper – Crepe – 12 / Box
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Exam Table Paper |
| Cover/Sheet Length | 125 ft |
| Cover/Sheet Width | 18" |
| Product Color | Crepe |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Latex-free |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Exam Table Paper |
| Manufacturer Part Number | NON23324 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Strong, absorbent paper protects exam tables from dirt and moisture while offering comfort and protection for patients. Crepe paper is softer, quieter and more absorbent than standard paper. The crepe texture also helps prevent the paper from sliding on surfaces. Roll of crepe paper is mechanically metered for exact length, and individually poly bagged for cleanliness during shipment and storage.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
Medline Exam Table Paper – 125 ft Length x 18″ Width – Paper – Crepe – 12 / Box
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Exam Table Paper |
| Cover/Sheet Length | 125 ft |
| Cover/Sheet Width | 18" |
| Product Color | Crepe |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Latex-free |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Exam Table Paper |
| Manufacturer Part Number | NON23324 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Strong, absorbent paper protects exam tables from dirt and moisture while offering comfort and protection for patients. Crepe paper is softer, quieter and more absorbent than standard paper. The crepe texture also helps prevent the paper from sliding on surfaces. Roll of crepe paper is mechanically metered for exact length, and individually poly bagged for cleanliness during shipment and storage.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |
Medline Exam Table Paper – 125 ft Length x 18″ Width – Paper – Crepe – 12 / Box
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Exam Table Paper |
| Cover/Sheet Length | 125 ft |
| Cover/Sheet Width | 18" |
| Product Color | Crepe |
| Product Material | Paper |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Latex-free |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Exam Table Paper |
| Manufacturer Part Number | NON23324 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Strong, absorbent paper protects exam tables from dirt and moisture while offering comfort and protection for patients. Crepe paper is softer, quieter and more absorbent than standard paper. The crepe texture also helps prevent the paper from sliding on surfaces. Roll of crepe paper is mechanically metered for exact length, and individually poly bagged for cleanliness during shipment and storage.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Box |








