Medline Disposable Penlight – White
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pen Light |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Lightweight |
| Length | 4.5" |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Disposable Penlight |
| Manufacturer Part Number | MDS131040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable penlight generates a high-intensity exam light that is perfect for the physician, nurse and EMT. To keep the penlight handy, the clip on the side easily attaches it to pockets, file folders and more. The white barrel also features a helpful pupil dilation guide with blue dots from 2mm to 9mm. Lightweight penlight is made of high-impact molded styrene.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
Medline Disposable Penlight – White
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pen Light |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Lightweight |
| Length | 4.5" |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Disposable Penlight |
| Manufacturer Part Number | MDS131040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable penlight generates a high-intensity exam light that is perfect for the physician, nurse and EMT. To keep the penlight handy, the clip on the side easily attaches it to pockets, file folders and more. The white barrel also features a helpful pupil dilation guide with blue dots from 2mm to 9mm. Lightweight penlight is made of high-impact molded styrene.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
Medline Disposable Penlight – White
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pen Light |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Lightweight |
| Length | 4.5" |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Disposable Penlight |
| Manufacturer Part Number | MDS131040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable penlight generates a high-intensity exam light that is perfect for the physician, nurse and EMT. To keep the penlight handy, the clip on the side easily attaches it to pockets, file folders and more. The white barrel also features a helpful pupil dilation guide with blue dots from 2mm to 9mm. Lightweight penlight is made of high-impact molded styrene.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |
Medline Disposable Penlight – White
Additional information
| Brand | Medline Industries, Inc |
|---|---|
| Product Type | Pen Light |
| Product Color | White |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Medline |
| Features | Lightweight |
| Length | 4.5" |
| Manufacturer | Medline Industries, Inc |
| Product Name | Disposable Penlight |
| Manufacturer Part Number | MDS131040 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Disposable penlight generates a high-intensity exam light that is perfect for the physician, nurse and EMT. To keep the penlight handy, the clip on the side easily attaches it to pockets, file folders and more. The white barrel also features a helpful pupil dilation guide with blue dots from 2mm to 9mm. Lightweight penlight is made of high-impact molded styrene.</p> |
| Packaged Quantity | 6 / Pack |



