Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – Pacific Fresh Scent – 1 Each
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Multi-Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 40 oz (2.50 lb) |
| Scent | Pacific Fresh |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Deodorize |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 78630 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more.</p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Recommended Use | Greasy Soil Remover |
Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – 9 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Multi-Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 40 oz (2.50 lb) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 78630CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more. </p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
| Recommended Use | Greasy Soil Remover |
Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – 9 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Multi-Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 40 oz (2.50 lb) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 78630CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more. </p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
| Recommended Use | Greasy Soil Remover |
Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – 9 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Multi-Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 40 oz (2.50 lb) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 78630CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more. </p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
| Recommended Use | Greasy Soil Remover |
Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – 9 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Multi-Surface Cleaner |
| Cleaner Weight | 40 oz (2.50 lb) |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Long Lasting |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Multisurface Disinfectant |
| Application/Usage | Multi Surface |
| Manufacturer Part Number | 78630CT |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more. </p> |
| Packaged Quantity | 9 / Carton |
| Recommended Use | Greasy Soil Remover |
Lysol Multisurface Disinfectant – 40 oz (2.50 lb) – Pacific Fresh Scent – 1 Each
Additional information
| Weight | 2.8000 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.25 × 4.60 × 2.59 in |
| Recycled | No |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute15Name | 1 Each |
| Brand Name | Attribute7Value |
| Product Name | Attribute10Value |
| Features | Attribute8Value |
| Manufacturer | Attribute9Value |
| Attribute1Name | Multi-Surface Cleaner |
| Assembly Required | No |
| Attribute2Name | 40 oz (2.50 lb) |
| Attribute3Name | Pacific Fresh |
| Attribute11Name | Multipurpose |
| Attribute12Name | 78630 |
| Attribute13Name | |
| Attribute14Name | <p>Multisurface cleaner features a powerful, versatile formula to kill 99.9 percent of viruses and bacteria, and is approved to kill germs even when diluted. Versatile design also cuts through soap scum and greasy soil to help reduce cleaning times. American fragrance leaves behind an enjoyable scent for long-lasting freshness. Multisurface cleaner is designed for use on hard, nonporous surfaces including floors, countertops, washable walls, door knobs, showers, bathtubs and more.</p> |
| Attribute16Name | Greasy Soil Remover |
| UPC | #N/A |
| MPN | 78630 |
| Brand | Reckitt Benckiser plc |




















Reviews
There are no reviews yet.