Lysol Bathroom Cleaner Spray

Login to View Prices
Lysol Bathroom Cleaner Spray – Spray – 32 fl oz (1 quart) – Fresh Scent – 12 / Carton – Clear
Additional information
| Brand | Reckitt Benckiser plc |
|---|---|
| Product Type | Bathroom Cleaner |
| Cleaner Volume | 32 fl oz (1 quart) |
| Scent | Fresh |
| Product Color | Clear |
| Country Of Origin | United States |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Cleaner Type | Spray |
| Height | 11.60" |
| Width | 16.10" |
| Depth | 12.70" |
| Brand Name | Lysol |
| Features | Disinfectant |
| Manufacturer | Reckitt Benckiser plc |
| Product Name | Bathroom Cleaner Spray |
| Application/Usage | Multipurpose |
| Manufacturer Part Number | 2699 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Bathroom cleaner features powerful foaming action to tackle even the toughest cleaning challenges throughout your bathroom. Disinfecting formula kills 99.9 percent of viruses and bacteria and prevents the growth of mold and mildew. Versatile design works fast to remove soap scum, lime scale and everyday dirt and grime with little to no scrubbing to quickly give you a brilliant shine. Simply spray the entire surface, wipe with a cloth or sponge, and enjoy a clean shine and fresh scent. Bathroom cleaner is perfect for shower doors, tubs, glazed ceramic tile, vanity tops, sinks, chrome fixtures and more.</p> |
| Packaged Quantity | 12 / Carton |
| Recommended Use | Grime Remover |









