Lorell Single-Wide Panel Strip for Adaptable Panel System
Login to View Prices
Lorell Single-Wide Panel Strip for Adaptable Panel System – 33.1″ Width x 0.5″ Depth x 1.8″ Height – Aluminum – Silver
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Adaptable Panel Strip |
| Additional Warranty Informati | <p>LIMITED 5 YEARS</p> |
| Product Color | Silver |
| Product Material | Aluminum |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Height | 1.8" |
| Width | 33.1" |
| Depth | 0.5" |
| Brand Name | Lorell |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Single-Wide Panel Strip for Adaptable Panel System |
| Manufacturer Part Number | 90273 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | Single-wide panel strip supports divider panels of the Lorell Adaptable Panel System to create helpful partitions or mobile room dividers so you can divide and organize work or display areas the way you need them. Pair with Lorell Panel Legs (71" or 50" height) and Whiteboard, Charcoal Laminate and/or Walnut Laminate Divider Panels for complete partitions. Insert panel material (sold separately) into this panel strip. Versatile, multifunctional design offers many different configurations. <p><a id="gfk-spex-minisite" rel="nofollow" href="javascript:void(0)" onclick="javascript:window.open('//content.etilize.com/mini-site/en_us/1060479212.html', '_blank', 'height=800, width=780, resizable=yes, scrollbars=yes, toolbar=no, menubar=no, location=no, directories=no, status=no'), return false, ">More from the Manufacturer</a></p> |
| Packaged Quantity | 1 Each |
| Limited Warranty | 5 Year |















