Lorell Mounting Adapter Kit for Monitor – Gray – 3 Display(s) Supported – 27″ Screen Support – 60 lb Load Capacity – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Mounting Adapter Kit |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Number Of Displays Supported | 3 |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Maximum Load Capacity | 60 lb |
| Brand Name | Lorell |
| Compatibility | Lorell Space-Saver Dual Monitor Arms with Column Desk Mount |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Space-Saver Triple-Monitor Upgrade Kit |
| Device Supported | Monitor |
| Manufacturer Part Number | 3188 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Space-Saver Triple-Monitor Upgrade Kit provides easy upgrade to the Lorell Space-Saver Dual Monitor Arms with Column Desk Mount. It allows you to add a third monitor that is fixed to the column in the center, using the included middle head. With the included two extension links for your Dual Monitor Arms, the Triple-Monitor Kit lets your existing system support three 27" (diagonals) monitors. The added third monitor in the middle will be able to move up and down along the column. Weight capacity is 20 lb. per monitor.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |
Lorell Mounting Adapter Kit for Monitor – Gray – 3 Display(s) Supported – 27″ Screen Support – 60 lb Load Capacity – 1 / Carton
Additional information
| Brand | Lorell |
|---|---|
| Product Type | Mounting Adapter Kit |
| Maximum Screen Size Supported | 27" |
| Number Of Displays Supported | 3 |
| Product Color | Gray |
| Country Of Origin | China |
| Recycled | No |
| Assembly Required | No |
| Maximum Load Capacity | 60 lb |
| Brand Name | Lorell |
| Compatibility | Lorell Space-Saver Dual Monitor Arms with Column Desk Mount |
| Manufacturer | Lorell |
| Product Name | Space-Saver Triple-Monitor Upgrade Kit |
| Device Supported | Monitor |
| Manufacturer Part Number | 3188 |
| Manufacturer Website Address | |
| Marketing Information | <p>Space-Saver Triple-Monitor Upgrade Kit provides easy upgrade to the Lorell Space-Saver Dual Monitor Arms with Column Desk Mount. It allows you to add a third monitor that is fixed to the column in the center, using the included middle head. With the included two extension links for your Dual Monitor Arms, the Triple-Monitor Kit lets your existing system support three 27" (diagonals) monitors. The added third monitor in the middle will be able to move up and down along the column. Weight capacity is 20 lb. per monitor.</p> |
| Packaged Quantity | 1 / Carton |









