HP Papers Multipurpose20 Copy Paper – White – 96 Brightness – Letter – 8 1/2″ x 11″ – 20 lb Basis Weight – Smooth – 10 / Carton – Quick Drying, Smear Resistant
Additional information
| Weight | 12.8300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.64 × 13.90 × 4.41 in |
| Recycled | Attribute8Value |
| Brand Name | Attribute10Value |
| Attribute11Name | Smear Resistant |
| Attribute64Name | Attribute64Value |
| Attribute62Name | Attribute62Value |
| Manufacturer Website Addres | Attribute18Value |
| Attribute4Name | Attribute4Value |
| Attribute13Name | International Paper Company |
| Marketing Information | <p>Multipurpose Ultra White is versatile, efficient and smear-resistant with an extra-smooth surface. ColorLok technology delivers fast-drying, smear-resistance, bolder blacks and brighter colors. Paper is engineered for use in copiers, printers and fax machines.</p> |
| Attribute16Name | MultiPurpose20 |
| Attribute14Name | 8.5×11 |
| Attribute15Name | Multipurpose20 Copy Paper – White |
| Attribute12Name | <ul> <li>Copiers</li> <li>Fax Machines</li> </ul> |
| Attribute3Name | Letter |
| Attribute2Name | 8 1/2" x 11" |
| Attribute1Name | Copy & Multipurpose Paper |
| Brightness | Attribute9Value |
| Attribute20Name | 10 / Carton |
| Attribute17Name | 112000CT |
| Country of Origin | Attribute7Value |
| Product Color | White |
| Basis Weight | 20 lb |
| UPC | #N/A |
| MPN | 45650 |
| Brand | International Paper Company |




















Reviews
There are no reviews yet.